Tūrisms Kurzemē

Cilvēkiem, kas nekad iepriekš nav apmeklējuši Kurzemē vislabāk ir to darīt nesteidzoties.

Tūrisma objekti Kurzemē – TOP 5 

1. Kuldīgas vecpilsēta un tilts pār Ventu
Ierodoties Kuldīgā Tev liksies, ka esi ieradies mājās, jo Kuldīga ir viena no nedaudzajām pilsētām, kas netika nopostīta II Pasaules karā un šobrīd var pamatoti apgalvot, ka ir skaistākā mazpilsēta Latvijā. Savukārt garākais ķieģeļu tilts Eiropā ļaus Tev ērti aplūkot kā pa platāko ūdenskritumu Eiropā lec zivis, lai tiktu tālāk pa straumi augšpu.

2. Kolkas rags
Vieta, kur satiekas Baltijas jūra ar Rīgas jūras līča straumēm. Skats ir iespaidīgs, jo viļņi triecas viens pret otru. Ja būsi vērīgs un no Kolkas dosies uz Mazirbes pusi starp aļģēm, jūras krastā atradīsi daudzus mazus dzintariņus.

3. Sabile
Čigānu galvaspilsēta Sabile ir slavena ne tikai ar kolorīto etnisko sastāvu, bet arī vīniem un netālu esošo Abavas ieleju. Ja paveicas atrasties Sabilē brīdī, kad norisinās Vīna svētki, tad vari uzskatīt, ka gads nav pavadīts velti.

4. Liepāja
Atšķirībā no citām pilsētām, kas ir lielas, caurbraucamas sētas Liepāja ir kā galamērķis, kur ceļojums beidzas. Cilvēki šeit ir savādāki, radošāki, jūra dzīvāka un spēcīgāka. Tiem, kas meklē Liepājā lētu izklaidi to neatrast, bet, ja vēlies izbaudīt pastaigas gar jūru, tad šī ir īstā vieta. Ieteikums – Liepājas tirgus. Katru darba dienu tur vari sastapt vecu vīru, kas tirgo dzintara izstrādājumus, no dzintariem, ko pats salasījis jūras krastā.

5. Pape
Pape šobrīd ir kļuvusi gandrīz par Lietuvas teritoriju, tik liels ir lietuviešu īpatsvars, bet ne tādēļ ir jābrauc uz Papi. Pape ir interesanta, jo tur dzīvo savvaļas zirgi un novērojama vislielākā savvaļas putnu koncentrācija. Uzminējāt – tas viss notiek Papes dabas parkā.